Klasik Bale

Ragıp Savaş Sanat Akademisi Klasik Bale Eğitimi pedagojik bale eğitimi almış Eğitmenler tarafından verilir.

Klasik Bale Programı eğitimimiz 2 yıl Hazırlık Sınıfları ve 8 yıl Akademik Bale Eğitimi olmak üzere toplam 10 yıldan oluşmaktadır.
10 yıllık eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Klasik Bale Eğitmenlik Diploması almaya hak kazanmaktadır.
MEB onaylı Bale Diploması ile öğrencilerimiz, özel bale kursu açma ve özel kurs ve okullarda bale eğitmenliği yapma yetkisine sahip olurlar.

Programımıza 4 yaştan itibaren öğrenci kabul edilmektedir.
Okulumuzda aynı zamanda balede, hangi yaşta hangi hareketin hangi miktarda öğretilmesi temeline dayanan ve mükemmeliyetçilik içeren ‘ Vaganova Metodu’ uygulanmaktadır.
Sofya Ulusal Bale Akademisi’ne bağlı olarak verilen ve bütün dünyaca kabul gören ‘Vaganova Metodu’ ile T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Klasik Bale eğitimi eş zamanlı olarak verilmektedir.

Ragıp Savaş Sanat Akademisi her eğitim yılının sonunda tüm Bale ve Dans öğrencilerinin katıldığı bir yılsonu gösterisi düzenlemektedir. Bale ve dans dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sanatçı adayı olarak önemli deneyimler elde etmektedir.

 

Eğitimlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.